Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyjadrenie k dieťaťu, ktoré potrebuje operáciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

pán Visolajský, Ďakujem za tento blog. Sám som chcel v tomto duchu napísať na svoj blog ale ste ma trošku predbehli. :)
úplne s Vami súhlasím, celé správanie ministerky tak ako na prvý pohľad vyzeralo nádejne pokazila odvolaním prof. Šteňa z jeho funkcie. Pritom prof. Šteňo sa vyjadril jasne, chce operovať na stroji, ktorý pozná a má ho v rukách. úplne pochopiteľná vec.
Tiež reagoval na to aby s prístrojom prešiel na NÚDCH a tam operoval že: možné to je ale reálne až v týždňoch, lebo výrobca jeho prístroja potvrdil, že preprava je možná len v špciálnom kontajneri, stroj sa musí na novom mieste nakalibrovať.
nehovoriac o tom, že profesor možno z kontextu situácie zabudol dodať, že tento prístroj po tejto 1 operácii treba znovu rozložiť, znovu v kontajneri odviezť na pôvodne miesto a znovu kalibrovať. A tým sa odstavia na tieto dni prípadní iní pacienti. Nehovoriac o riziku poškodenia nejakej dôležitej súčiastky pri prevoze.
Ja neviem či pán Kužela má vyoperovanú ľudskosť alebo mu to trochu pomalšie myslí, ale pri dnešnej vyspelosti prepravnej techniky pacientov je určite bezpečnejšie prepravovať pacienta 200 m v priebehu chvíľky ako drahú techniku v rozsahu týždňov. Jediný kto by mal skončiť je pán Kužela a to okamžite a v celom sektore zdravotníctva, keď táto kauza dospela až do tohto štádia.
 

Súhlas

Pán Kužeľa je skorumpovaná politická figúrka, rovnako ako námestníci, mnohí prednostovia a primári NÚDCH s minimálnou odbornosťou a nulovou etikou, avšak s veľkým egom, sebavedomím, aroganciou, a hlavne finančnou nenásytnosťou. Po páde politickej strany SMER bude snáď nasledovať aj pád týchto čisto politických zamestnancov nemocnice. Profesor Šteňo je vážený odborník, celý život zasvätil budovaniu neurochirurgie a za celoživotné dielo dostal "odmenu" od neschopnej a primitívnej Kalavskej. Profesor Šteňo ako inteligentný človek sa musí nad to len povzniesť. Ľudia, ktorí sa vyznajú v danej problematike, si ho vážia a oceňujú jeho medicínsky prínos.
 

 

. ak tu je niekto skorumpovany, taj je to Steno, aj so svojim synom! Vytvorila sa okolo neho nejaka zvlastna nedotknutelnost bytia...na neurochirurgii na Kramaroch robia malo operacnych vykonov.? No, ved, ked ich maju dobre zaplatene..., tak staci aj malo....
 

nechapem tento komentar...

on si od rodicov chlapca nieco pyta??
 

Fajn, že sa doktor ospravedlňuje za

ministerku

ale kto sa rodičom smrteľne ohrozeného chlapca ospravedlní za to, že sa dve partie lekárov nedokázali dohodnúť, čím vyvolali v rodičoch pocit beznádeje?

Lebo tu sa začal problém.

Obviňovať ministerku, že do toho vstúpila po celoštátnej medializácii, je trápne, čím SMERácky systém nijako neobhajujem.

Tento stav je dôsledkom nemocničných záujmových zoskupení a ich konkurenčného boja,ktoré presahuje volebné obdobia a politický vplyv.

Je mi ľúto. Trafená hus zagágala.
 

no

u nás taká obyčaj, kašlú na teba dovtedy, kým to nedáš do telky, až potom sa to zrazu pohne.......
 

 

V tomto vlakne ma pravdu jedine ten na cele a Dr. Visolajsky. Neviete si predstavit,ako moze operatera rozhodit uz len to, ze mu instrumentarka poda nastroj v inom uhle, ak nema po ruke vsetko co potrebuje, ak nema tim, ktory vie zareagovat bez toho aby mrkol. Preco myslite, ze cestuju ludia do Ameriky za nejakym vyhlasenym odbornikom. Lebo ten je zodpovedny a ide mu o to, aby jeho praca mala co najvacsi uspech. Sli by ste za vyhlasenym specialistom na tazku operaciu, keby Vam povedal, fain, mam termin o tyzden, ale je to v Afrike - No dobre prehanam, ale velmi sa to nelisi. Ministerka zlyhyla, lebo nedokazala zhodnotit situaciu, a ked ju ja neviem zhodnotit, spytam sa VIACERYCH NESTRANNYCH odbornikov. A je mi jedno kto je a ci je skorumpovany, to je v tomto pripade nepodstatne.
 

Možno ste chlapcovi zachranili život

týmto článkom. Vďaka. Kalavska je úplný odpad. Píšem tiež blogy , bacha budú sa Vám snažiť znepríjemniť život a pokúsia sa Vás vyhodiť z práce. Jeden z mojich blogov https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

 

Profesor Šteno family si sprivatizovali neurochirurgiu už za socializmu a namiesto toho, aby si Šteňo vybudoval privátnu kliniku, ryžuje na úplatkouch aj so synom. Ešte to aj zdôvodňuje, že tak je to najlepšie a takto to robia už 25 rokov. Okrem toho ryžujú na materiáli, lebo majú 3x väčšiu spotrebu krvi a prístrojov a 25% výkonov oproti ostatným neurocgirurgiám. Čo predáva ešte aj plazmu a krv? Nech Šteňov syn ide do Nemecka ako lekári z NDUCH, naučí sa tam niečo a potom nech sa vráti a vybuduje za svoje peniaze spolu s otcom Centrum neurochiriurgie. Z cfelého prípadu prýšti len Šteňove ego, ktoré zapričíňilo, že ho nikto nevolal k budovaniu Štátneho centra neurochirurgie. Lebo len ON a Lenon je BOH neurochirurgie. A trpia deti.
Šteňo family nedovolí ambicióznym a talentovaným mladým, aby sa dostali na úroveň, ale vykladá niečo o tom, že každý skokan môže skákať 120 m až po 20 rokoch, pokiaľ nie je jeho syn. Ostatní majú skákať najprv na lúke. To si si nevšimol? Pre syna, aj pre seba profesor žiada všetky prístroje a vybavenie neurochirurgie ako by iné nemocnice na Slovensku neboli.

Kazdy neurochirurg starej skoly (a dodávam, každý neurochirurg) dokaze operovat deti, bezne som musel operovat od novorodencov po starcov. Nie operacia, ale pooperacna starostlivost o kojenca, resp. male dieta je zasadne odlisna.
Podla mojho nazoru su na Kramaroch urcite schopni detski anesteziologovia, ktori zvladnu bez problemov pooperacnu strostlivost o 15 rocneho chlapca.
O toto v celom kompetenčnom spore šlo, ale nikto to verejne nepertraktoval. 5 hodín operácia - ergo 2 mesiace pooperačná starostlivosť - profesor ju nechcel a vyzúval sa z nej.


Dovetok: Mediálny bum vyhral Šteňo. Odoperuje chlapca a zbaví sa ho. Pooperačná starostlivosť bude na pleciach Centra so všetkými komplikáciami a rizikom, že chlapec to neprežije. Tak ako to profesor plánoval od začiatku.
 

 

máte dôkazy? predložte ich.

btw. existuje aj iná špičková neurochirurgia na Slovensku. napríklad vo ÚVN RK.
To, že doktor Šteňo stojí za vybudovaním špičkovej neurochirurgie na Kramároch neznamená že si ju sprivatizoval. To že má pod ochrannými krídlami svojho syna, neznamená že jeho syn bude patriť aj medzi najlepších operatérov až otca nebude. A myslíte si že v takom prípade sa budú k synovi hrnúť ľudia?
 

 

Nič nie je čierno-biele a aj ten Šteňo je skôr hodne "šedý" ako biely, ale pravda je aj taká, že s riešeným prípadom chlapca to v zásade nijako nesúvisí.

Pre vysvetlenie k tej "privatizácií" - ide o to, že on má dlhoročne v rukách atestácie a bez jeho "požehnania" sa nikto nemôže stať neuorochirgom na Slovensku. Taktiež ako "hlavný odborník ministerstva" vedel úspešne blokovať iných neurochirurgov, ktorí by chceli fungovať v rozpore s jeho záujmami.

Šikovným využívaním tohoto "nástroja" potom spolu so synom dlhoročne bránili vzniku akejkoľvek "konkurencie", takže samozrejme že boli potom špičkoví, keď boli viac-menej jediní. Pri tých čakacích dobách čo sú na neurochirgiu nie je predsa normálne, že len v takej BA nemáme ďalšie pracovisko - ťažko by sa hľadal iný medicínsky obor, kde je to tak.

A toto presne je predovšetkým Šteňova zásluha. A zároveň to aj vysvetľuje antipatiu ktorú majú s tou novovzniknutou detskou neurochirgiou, ide totiž o snáď prvý prípad v jeho kariére, kedy si niekto "dovolil" zriadiť neurochirurgiu bez jeho súhlasu ...

Ale ako som písal, s prípadom tohto chlapca to moc nesúvisí a ani to nič nemení na veci, že Kužela je ten, čo sa v tomto prípade zachoval najviac špatne. Čiastočne to len vysvetľuje kroky ministerky, ktorá sa s týmto Šteňovym "monopolom" rozhodla niečo robiť a už dávnejšie jej zjavne leží v žalúdku ...
 

 

To je akože tá stratifikácia aby do stratena šiel výborný odborník? Nepoznám pána profesora ale ak neodsúhlasí atestáciu niekomu nie je to skôr znakom, že nie je jej dotyčný hoden?

píšeš " Taktiež ako "hlavný odborník ministerstva" vedel úspešne blokovať iných neurochirurgov, ktorí by chceli fungovať v rozpore s jeho záujmami." .. o aké záujmy ide? ak sú to záujmy v prospech pacienta tak nech.

Teoretičku Kálovskú by malo skôr toto zaujímať..... " Toto nám reálne hrozí: Lekári chýbajú, ale nových už nebude mať kto učiť a nebude ich kde učiť!. Časť mladých lekárov odchádza do zahraničia, veľa starších bude končiť. Dekan Lekárskej fakulty UK a špičkový neurochirurg Juraj Šteňo (68) varuje, že ak sa spoločnosť hneď nezobudí, nastane veľký problém."......https://zivot.pluska.sk/clanok...
 

 

To, že je niekto odborník, ešte neznamená, že nekoná špatne. Jeho prvoradým záujmom vždy bolo mať v obore monopol a podľa toho aj postupoval - kto mu nebol lojálny, ten nemal v obore šancu.

Navyše sa chová tak trochu ako "dedičný monarcha", keď na post svojho nástupcu úplne nekriticky presadil svojho syna, ktorého odbornosť ani zďaleka nedosahuje jeho kvalít a traduje sa mnoho príbehov o tom, ako po vzniku problémov musel volať otca, nech napráva čo on dokazil ...
 

No a čo Vám

bráni isť získať skúsenosti a atestáciu bez Šteňa inde v EU?Nie sa sťažovať ako sa nedá atd atd.Ked zostame na operačke sám so synom,zbadá sa,nie.Už nie je uzavretá krajina a lekári ak sú dobrí,môžu si vyberať miesto kde budú pracovať.
Soclialistická garnitúra 60+ sa nezmení,funguje ako za socíka-ale všetci títo umelci na operačkách sa správajú rovnako/Izák,Šteňo,Fischer/.Ked som pacient je mi to jedno,radšej arogantný hulvát so zlatými ručičkami ako empatický a komunikujúci Cvach.
 

 

Mne v tom bráni predovšetkým to, že nie som lekár :-)

Čo okrem iného znamená, že to čo som napísal, nie je nijako osobné, ale poznám dosť veľa ľudí, čo v zdravotníctve pracujú.

Každopádne to čo ste napísal, je hodne naivná predstava. Atestácia sa robí minimálne 6 rokov a nikto vám dopredu nezagarantuje, ako to bude prebiehať. Takže skúste povedať niekomu, kto 6 rokov študoval medicínu a ďalších 5 rokov pracoval na atestácií, že to má hodiť za hlavu a skúsiť to znova v zahraničí. Myslím, že je jasné, že za takéhoto stavu má toho človeka príslušný profesor plne v svojej moci a nič mu nebráni, aby to patrične zneužíval.

Zopakujem otázku, ktorú som položil vyššie - myslíte, že je náhoda, že neurochirgia je jediný podobne významný odbor z ktorého existuje v Bratislave len jedno pracovisko (ak nerátame čerstvo otvorené pracovisko pre deti, o ktorom sa sporia)?
 

Rozmýšľam,rozmýšľam...

žeby som si to už v minulosti povedala?Prax Vám v EU uznajú,je to malé zdržanie.Najhoršie je rozhodnúť sa,ale na to pomáha čítanie diskusií na Sme. :-)).
 

mýliš sa

v bratislave je neurochirurgia
1. UN Kramáre
2. DFN Kramáre
3. nemocnica sv, Michala
4. súkromná AGEL na jelačičke
5. buduje sa v Ružinove
a to negarantujem, že poznám všetky
 

 

Ktorá z nich funguje dlhšie ako rok-dva?

DFN Kramáre, sv. Michal aj Ružinov sú všetko také, ktoré vzmikli v poslednej dobe a sú odrazom "boja" ministerky voči Šteňovmu monopolu, ktorý trval desaťročia. U Agele nič neviem, takže k tomu sa nevyjajrujem, neviem či vôbec riešia nejaké komplexnejšie diagnózy.
 

 

Prvoradým záujmom prof. Šteňa bolo byť čo najdokonalejším neurochirurgom a pomáhať pacientom.
Preto sa takým aj stal.
...........
Všetko ostatné sú len závislivé a nenávistne žvásty.
 

 

Ono tých sprivatizovanych odborov v medicíne na Slovensku je viac. Bratanec chcel byť lekárom odborníkom na transplantacie obličiek. Po ukončení medicíny zistil, že ak ostane na Slovensku, zostane to snom. V Čechách je členom tímu a transplantuje jedna radosť. A ešte nemá ani 40. Nemusel čakať, zobrali ho tam kde chcel a kedy chcel. Na Slovensku je to o inom.
Aj preto nám chýbajú lekári.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 022
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 358
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 531
 4. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 016
 5. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 812
 6. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 802
 7. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 771
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 506
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 469
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 407

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?