Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bude naše zdravotníctvo závislé na PENTE ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

SMER = PENTA. Nehovorte to ale prosím súdruhovi Blahovi.
 

 

Vyzerá to ako kačka, kváka to ako kačka, chodí to ako kačka...

K tej neurochirurgii ďalšie fakty tu:
https://www.postoj.sk/40065/ke...

Zišlo by sa pokračovanie s názvom: "Keď máte Paranoju že za Smerom bude PENTA a ona sa tam naozaj ukáže" s podtitulom "Koľko stojí fľaška Coca-Coly".
 

 

Ja len zase pridam moj oblubeny blacklist pre slusnych ludi - udrziavam si ho aby som nahodou neutratil korunu tym nespravnym smerom:

Penta Group: Dr. Max Pharmacy chain (PL, CZ, SK), Fortuna Entertainment Group (PL, CZ, SK), Dôvera, Mecom Group (HU, CZ, SK), MediClinic, Dexia/Prima banka, Privatbanka, PPC Energy Group (SK), ProCare, Slovalco, ZSNP, Svet Zdravia (sieť nemocníc), Bory Mall, News and Media Holding (Pluska, Centrum, Trend, Plus Jeden Deň, ...), Audi centrum Dúbravka (nepriamo), Medissimo (BA, súkr. nemocnica s poliklinikou)

J&T Group: Moja Samoška, Terno, Albert, Hypernova, Poštová banka, Tatry Mountain Resorts, Best Hotel Properties, ABS Jets, TV TA3, TV JOJ, Panta Rhei, Ikar (vydavatelstvo), Jemné, Vlna, Antena Rock, Akvapark Bešeňová, Tatralandia, Eurovea, CityArena

Kmotrík: GG Tabak, PressMedia (à propos nový tabakový zákon od 1.4.2015: "Je to ušité pre milionára Kmotríka a jeho GG tabak")

Milan Fiľo (ten čo sprivatizoval celulózku v RK): Tauris, košická Ryba

Ak nieco chyba, tak sa mi ozvite :)
 

doplnam

TA3 patri ku GG Tabaku..:)
 
Hodnoť

 

Nuž, podľa mňa, už ani nie "tlak občanov" - lebo tí sú už skoro všetci chorí, z pomerov v štáte.
Ale mŕtvoly (zbytočne zosnulých jedincov) - musia z hrobov vyliezť, a žalovať...

.

A, ak je citát politika skutočne takýto.
...citát, ktorý ste povedal[i] v súvislosti s výstavbou nového národného futbalového štadióna v Bratislave : „Ja osobne zastávam názor: ak niečo staviame, tak stavajme to najlepšie, najmodernejšie a najexkluzívnejšie, ako to postaviť môžeme. Aby všetci, ktorí ten štadión navštívia, mohli byť na n e h o hrdí“,
môžme očakávať - že ten štadión, bude naozaj "živý".
A Kotlebovci začnú postupne ubúdať.
A dobijú už iba fanúšikov zo susedného okresného mesta. Aj to iba Rowdies.
 
Hodnoť

eh

"Každému je jasné, že miliónový biznis plán finančnej skupiny PENTA s ich nemocnicou Bory má jediné veľké riziko – funkčnú štátnu nemocnicu."

Toto by ste mohli trošku rozvinúť a podložiť nejakými argumentmi lebo mne to jasné napríklad nie je.
Pacientov je fakt dostatok, konkurencia v tomto smere nehrozí, aj lekárov sa nájde toľko a pente môže byť fakt jedno či je v BA o jedno nemocnicu viac alebo nie.
Nie som fanúšik finančných skupín ale efektivita súkromnej sféry oproti štátu je výrazne lepšia a iné to ani nebude lebo sú to ich "vlastné" prachy a nemusia vypisovať výberové konania na kúpu každej tehly.

Rázsochy treba, a nech aj penta postaví tú svoju. A každý vie ktoré bude hotové skôr, za menej peňazí a s lepším vybavením. a bez tunelov.
 

 

Doktor to napísal výborne, len ty si nepochopil. Ak sa súkromná nemocnica rozhodne, že jej bude lepšie vynášať, napríklad, namiesto neorochirurgie plastická chirurgia - tak to urobí. Ak sa rozhodne, že bude poskytovať starostlivosť predovšetkým zahraničným klientom - tak to urobí, a my si potom môžeme naše boliestky maximálne tak fúkať. Len škoda, pán doktor, že tento otvorený list je publikovaný len ako blog. Tie až tak veľa ľudí nečíta. Zaslúžil by si byť na titulke, aby mobilizoval verejnú mienku.
 

 

Lekárov sa toľko nenájde. Ani zvyšného zdravotníckeho personálu. Penta vlastné kapicity sťahovať nebude, pretože ich potrebuje na svoj vlastný rast v iných častiach SR. A máme kameň úrazu, ktorý ani netreba ďalej rozvíjať.
 
Hodnoť

Pán Visolajský

Váš pamflet pokladám takú zmes socialistických vízií a lekárskeho populizmu.
.
V tejto súvislosti by sa bolo možno dobré spýtať či chcú pacienti kvalitnú nemocnicu, alebo "Národnú nemocnicu" Ja spom presvedčený že väčšina asi kvalitnú nemocnicu.
Takže je úplne jedno kto nemocnicu postaví, ale či bude kvalitná a bude fungovať.
Vy sám v článku pomerne podrobne opisujete aké nedostatky majú slovenské nemocnice. Paradaxne nesiete za to zodpovednosť. Vy sám spolu so štrajkujúcimi lekármi ste si kládli podmienky ktoré zamedzili reformovanie nemocníc a umožńovalo ich rozkrádanie. Vy sám ste ich ponechali v stave ako sú, bez toho, aby ste prišiel s niečím čo správí socialistické nemocnice ktoré sú zaostalé mentálne , odborne aj materiálne. Neprišli ste s ničím iba nejakými apelmi na štát ktoré ako všetci vieme sú zbytočné.
.
Skúste pochopiť pán Visolajský že bez zásadných a aj pomerne bolestivých zmien v zdravotníctve smerokm k väčšej zodpovednosti úplne všetkých zainteresovaných nemožno nič zmeniť a ak tak len veľmi nepodstatne s výsledkom na mediálny efekt, nie zásadne.
 

nepochopí vás

chápem, že sa snažíte o evanjelizáciu, ale proletár Visolajský vás nepochopí, lebo on nechce a nevie diskutovať. v hlave to má pekne nastavené - za všetko zlé v našom zdravotníctve môže PENTA .

a pritom by stačilo sa ísť pozrieť do nemocníc Svetu zdravia a spýtať sa ľudí ake boli pred 10 rokmi a aké sú teraz.
teraz neriešim Gorilu ale fakt, že keď niekto niečo zlepší v zdravotníctve tak to je paradoxne tá pekelná PENTA. Nemocnica v Michalovciach je toho krásnym príkladom.

takže ja ako pacient, ktorý sa často zdržuje v Bratislave, hovorím toto: ďakujem PENTA, že aspoň u vás to myslíte s novou nemocnicou v hlavnom meste vážne. V Michalovciach ste ukázali, že viete nielen rozprávať, ale aj robiť, tak verím, že to dotiahnete aj v Bratislave.

keď vojdem do vašej nemocnice a budem sa cítiť ako klient a niekto odo mňa nebude očakávať úplatky ako v drvivej väčšine nemocníc (aj v tej nitrianskej), tak vám možno odpustím časť z toho, ako ste ma nas..li svojou Gorilou a možno vás začnem tolerovať
 

communication

Ja si myslím že ma pochopí, ale je príliš slabý a natoľko zviazaný so skostnatelou socialistickou garnitúrou že je zmena jednoducho nemožná.
Faktom však je, že žiarli na Penťácke zariadenia, lebo majú inú úroveň ako štátne a nastavujú štátu zrkadlo.
 

 

penta chcela umelo zlikvidovať všeobecnú zdravotnú ako najväčšieho konkurenta.
Predstavte si, že vám zdravotnícke zariadenie Penta ublíži pretože zamestná najlacnejších lekárov akí existujú, pretože súkromník, vždy sa snaží stláčať náklady na minimum, myslíte si, že by ste mal aj čo i len mizivú šancu dosiahnuť nápravy?
Ja si myslím, že v súčasnosti sa občania budú pozerať bokom, keď sa použije zákon o dohode o vine a treste. Máme tu najmenej 59 ľudí, ktorí zomreli na listeriu monocytognes a tesne potom, čo mekom vykonal sanitáciu, tak ľudia prestali umierať. Podobná kauza s metanolom v česku narobila poriadny vietor a u nás si len rátajú koľko ľudí získali na hepatológiu, čo ešte neumreli a aký dlhodobý bussiness z toho majú.
 

lubomirdrinka

Neviem akým spôsobom chcela Penta zničiť VŠZP, nikdy som o tom nepočul. Samozrejme, pokiaľ by ju položila v konkurenčnom boji, tak je všetko v poriadku.
.
Na vážne obvinenia neviem a ani nemôžem reagovať. Ak máte čo len indície, tak ste povinný kontaktovať orgány činné v trestnom konaní. Inak je to "jedna baba povedala". Ale ruku na srdce, štátne nemocnice nevykazujú takmer žiadne nemocničné nákazy. Tak asi tu nebude čosi v poriadku však.
Mimochodom, čo robia lekári v takejto nemocnici? Oni nemajú niečo ako zodpovednosť za pacienta?
.
Čo sa týka nákladov, tak rovnako sa ich snažia stlačiť aj štátne nemocnice. To že netvoria zisk ale len straty je spôsobené predovšetkým rozkrádaním , čo zariadil p. Visolajský a spol.
.
Pokiaľ by som sa súdil so súkromnou nemocnicou či súkromným lekárom, mám podstatne väčšiu šancu uspieť, keďže zlá povesť súkromnej nemocnice je strata peňazí ( v štátnej to je úplne jedno) a ak občan žaluje súkromný subjekt vždy ma väčšiu šancu ako keď žaluje štát.
 

 

Tie trestné oznámenia boli podané oznámenia. Ale ako to býva boli zametené pod koberec. Myslím, že ich dával pán Foriš. Lenže akým spôsobom tá konkurencia prebieha, cez mŕtvoly. Štátne zariadenia sú umelo poddimenzované pretože nikto do súkromných prestúpiť nechce ani doktori ani poistenci. Ak by všeobecná poisťovňa skrachovala, tak by podľa zákona poistencov prebrala druhá najsilnejšia poisťovňa. Toto je evidentne slepá koľaj, tu musí nastať reprivatizácia, tam kde finančné skupiny zašli preďaleko. Uvedomte si,že finančné skupiny vyplienia 2-3 mld eur z celého hospodárstva a úplne s odtrhli z nejakej základnej zodpovednosti.

Vážne, čo Váhostav?
 

vý viete ho**o ako to funkguje v nemocni

Ja vám teda napíšem ako PENTA prelieva peňiažky sebe
Myslíte si, že PENTA potrebuje zdravého pacienta? Alebo že má záujem vyliečiť pacienta? Samozrejme, že nie. Oni potrebujú zarábať, to znamená:
1. prepustiť pacienta v deň, kedy za pacienta dostane najviac zaplatené (nie príliš skoro, nie príliš neskoro). bez ihľadu na to, či je pacient vyliečený/vyšetrený, alebo nie je
2. Falck, ako "záchranná služba", patriaca Pente, funguje ako predražený taxík:
- zamestnáva nekompetentných ruských a ukrajinských lekárov, ktorých kvalifikáciu nikto neskontroloval (a pri tom podľa zákona by mali absolvovať skúšky pred začatím práce v EÚ), nevedia slovensky (mali by pred začatím lekárskej praxe absolvovať sťátnicu zo SJ), nemajú svoje razítka (každý lekár pracujúci na slovensku musí mať razítko so svojim osobným číslom a číslom ambulancie, oddelenia, pre ktorú pracuje), nevedia liečiť (lekár s SK je v škole 6 rokov a potom minimálne 5 rokov praxe na atestáciu. lekári z východu toto všetko zvládnu z pár rokov/mesiacov)
- ale zase dovezú každého do nemocnice, pričom pokiaľ pacienta nechajú doma, má Falck preplatenú len jednu cestu, ale ak ho dovezú do nemocnice majú preplatenú cestu tam aj do nemocnice
- väčšinou privezú pacienta bez podania akejkoľvek medikácie, a na dôvažok, "záchranná služba" len so záchranárom vraj ani nemôže nič pacientovi podať (čiže len taxík), ale verte že tieto všetky výjazdy poisťovňa krásne zaplatí, čo sa nedá povedať o platení nemocniciam
3. keď už sa pacient dostaví do nemocnice, vyšetruje sa, lieči sa, ale je otázne, či dostane nemocnica zaplatené od poisťovne, lebo poisťovňa sa môže rozhodnúť, že nezaplatí (a s tým sa nedá nič robiť) a dlh rastie
- záchranky, CTčka, laboratóriá a iné súkromné firmy dostanú, nemocnica nie

A to vaše "očakávať úplatky ako v drvivej väčšine nemocníc" si niekde strčte, lebo to tak nie
- určite sú lekári, ktorý si vypýtajú úplatok a takých treba udať a zatvoriť do basy, ale nie je to drvivá väčšina, tak netrepte blbosti
 

čo to trepete?

Penta už dávno nevlastní FALCK. Naopak, cez Dôveru spochybnila konanie FALCKu, keď zarábajú na systéme. NIektoré sanitky FALCK chodia prázdne a vykazujú pacientov. Bolo to aj v novinách.

Nemocnice majú možnosť rokovať s poisťovňami, pozrite sa ako dokáže ANS pozametať aj s tou najväčšou - Všeobeckou, keď riadne neplatí. Stačí, aby sa povyhrážali, že neošetria poistencov tej či onej poisťovne a poisťovne už platia viac.

Máte v tom guláš!
 

Falck vlastnia schránkové firmy

Nikto nevie kto je xa nimi, ale vy ano.
A jasne, nemocnica má orávo rokovať, a možno aj môže zatlačiť na poisťovne, ale v konečnom dôsledku, musí stále ošetriť akútnych pacientov na internom, chirurgickom a neurologickom oddelení, nemôže ich neošetriť. A to je gro pacientov(a aj nákladov) v malých nemocniciach, nie plánované veci, ktorými by sa mohli teoreticky vyhroziť.
 

Pán Jankech, už sa poznáme viac rokov,

čo neúnavne napádate v diskusiách akéhokoľvek lekára. Tak ako ja nerozumien do vášho fachu - predaja rybárskych potrieb, tak žiaľ ani vy nerozumiete do zdravotníctva. Váš smutný osobný zážitok pred desiatkami rokov, nemôžete dávať donekonečna za vinu súčasným lekárom. Pochopte, že ja som vám ani vašej rodine neublížil. Je veľmi ľahké niekoho zaškatuľkovať a na webe mu vynadať a používať silné slová, ale skúste si pozrieť argumenty. Kde je lepšie zdravotníctvo v Čechách, v Nemecku, Rakúsku, či na Slovensku? Kto z týchto krajín má najviac súkromnného a najviac trhu ? Česko, Nemecko iRakúsko majú štátne zdravotníctvo, Slovensko má zdravotníctvo na 80% súkromné, štátu zostali v rukách už len fakultné nemocnice, ktoré to ako tak držia nad hladinou.. pacient a zdravotníci utekajú zo Slovenska do Čiech, kde má zdravotníctvo v rukách ešte štát. A ešte jedna rada, žijete v Žiline, teda ste s penťáckymi nemocnicami ešte neprišiel do kontaktu. Skúste ísť na východ a popýtajte sa tam pacientov ako sú spokojní so Svetom zdravia. Ja som tam bol... BTW - čím súkromnejšie zdravotníctvo, tým majú lekári vyššie platy, teda nejako Váš útok na nás, že chceme robiť v "socialistickom zdravotníctve lebo nám je dobre" nesedí :) prajem vám pokoj v duši !
 

 

nemate celkom pravdu pan Visolajsky,
- lekari maju" platovy automat" co znamena, ze im plat narasta kazdy rok bez toho, aby sa o narast akokolvek pricinili , kde je rast produktiovity? rast spokojnosti pacientov? preco sa neoperuje v statnych nemocniciach od rana napriklad od 8.00 do 18.00, ale casto krat iba od 9,00 do 13,00 vratane obednej prestavky??
- lekari (specialne statni), i ked cest vynimkam ktorych je tiez celkom dost) maju velmi radi nejaky uvazok prave v sukromnych nemocniciach, a potom spokojne odpocivaju v nemocniciach statnych, ved nik nekontroluje kolko pacientov osetria a ci su v praci od 7,00 do 15,30, alebo oznamia ze su sluzobne prec a o 13.00 ich stretnete napriklad na hradzi....
- v sukromnych zariadeniach musia vykazovat cinnost, robit evidenciu toho co pri operacii spotrebovali...v statnych nemocniciach, prepacte ze to nazvem pravym menom bez akych kolvek okolkov, staci ukradnut...
-
 

 

- "preco sa neoperuje v statnych nemocniciach od rana napriklad od 8.00 do 18.00"
--- no žeby preto, že nie je dosť lekárov a sestier aby poobednajšiu prevádzku zabezpečilo? Práve naopak, často lekári ktorí mali v noci službu nemôžu sa ráno odísť vyspať ako by im to prikazoval zakon, ale musia zostať v práci, keďže by nemal kto robiť.
- "o 13.00 ich stretnete napriklad na hradzi"
--- menovite koho ste v pracovnej dobe stretli na hrádzi?
- "prepacte ze to nazvem pravym menom bez akych kolvek okolkov, staci ukradnut"
--- jasné, kradnú tampóny a vitamín C. S tampónmi si utierajú uši a vitamín C predávajú na čiernom trhu....
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Porubän: Urážač žien Blaha alias módny guru parlamentu..."Na scénu !!! " 3 727
 2. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 3 420
 3. Adam Nochta: Ľuboš Blaha, ban-sexuál 2 884
 4. Juraj Paškuliak: Matovič je zákerný podrazák. Vie len intrigovať a rozvracať 1 987
 5. Věra Tepličková: Sestričky z Kramárov, nie sú sen Kollárov, ktoré by nosili modré z neba 1 621
 6. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 1 469
 7. Peter Kollega: Papalášstvo od Mečiara po Beblavého 1 329
 8. Stop alibizmu: Takže hlavnému hygienikovi a premiérovi SR ide o naše zdravie... 1 186
 9. Peter Kollega: Pani Balogová, prečo SME asistuje pri samoamnestii malého Fica? 1 118
 10. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 1 094

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Som Boris a priatelia stala sa mi taká nehoda plus Video
 2. Vladimir Marunciak: O obzeraní sa za ženami
 3. Peter Slivovic: Pravé Ja
 4. Miriam Studeničová: Neprípustné zotrvávanie v nevedomosti a jej ospravedlňovanie
 5. Vladimír Bohm: USA je v skutočnosti bez prezidenta a potrebuje záchranu – strednej línie
 6. Mikuláš Lakatoš: Op – Ed: Community Healthcare in Slovakia – do we all have equal access to it?
 7. František Cudziš: O nebezpečestvách „učených kecov“ (tentoraz o „chaose“)
 8. Richard Gajarský: Šialenci za klávesnicou.
 9. Roland Ondrus: Qantas chce povinnosť očkovania pre pasažierov!
 10. Radoslav Žilinský: Zimný oddych na 1000 rôznych spôsobov


Už ste čítali?