Čislák ide preškoliť doktora Suchánka a sestru Kovačovičovú

Autor: Peter Visolajský | 24.8.2015 o 22:38 | (upravené 24.8.2015 o 22:45) Karma článku: 15,31 | Prečítané:  4251x

Doteraz sa mohlo zdať, že Ministerstvo zdravotníctva SR nerobilo s korupciou nič,teraz prichádza s riešením. Niekedy mi je pána Čisláka až ľúto, jeho práca a vystupovanie vyznieva tragicky. Ale niekdy je to skôr tragikomédia. 

Doteraz sa mohlo zdať, že Ministerstvo zdravotníctva SR nerobilo s korupciou nič, teraz prichádza s riešením. Každý zdravotnícky pracovník bude musieť mať protikorupčné  školenie podľa novely zákona č. 578/2004. Je smutné, že po kauzách, v ktorých mali prsty hlavne riaditelia nemocníc a zamestnanci ministerstva zdravotníctva prichádza tragikomický návrh, ktorý má postihnúť lekárov a sestry. Príkladom neúčinnosti navrhovaných opatrení nám môže byť nákup predraženého CT  v Piešťanoch z jesene minulého roka, kde by na preškolenie išli lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí aj bez preškolenia na kauzu upozornili. Zvyšku správnej rady  piešťanskej nemocnice by sa zákon nedotkol. Rovnako podľa tohto návrhu ministerstva zdravotníctva bude „protikorupčne preškolená“ doktorka Pechočiaková z Nitry, ale riaditeľ nitrianskej nemocnice, Jozef Valocký, ktorý tvrdil verejne, že karta pacienta bielená nebola, preškolený nebude.  Tak isto sa zákon nedotkne ani mnohých riaditeľov nemocníc a zamestnancov ministerstva zdravotníctva, ktorí jednoducho nie sú zdravotníckymi pracovníkmi. Vyzývam preto pána ministra zdravotníctva Čisláka, aby si prečítal spis Gorila  a vyhodnotil, kto reálne potrebuje isť na školenie o korupcii v zdravotníctve. Zároveň ho žiadame, aby tento návrh stiahol a inšpiroval sa navrhovanými opatreniami Lekárskeho odborového združenia, ktoré môžu reálne pomôcť v boji proti korupcii v zdravotníctve.   Bez reálnych protikorupčných opatrení, ktoré chceme vidieť realizované v praxi sa viera v úprimnosť, ale aj v účinnosť protikorupčných školení otriasa v základoch.                                                                                                                                                                            Koho by zaujímali naše protikorupčné opatrenia, sú tu

  Záverom, LOZ určite nie je proti. Úplne vážne. Oslovili nás naši členovia, ktorí prejavili eminentný záujem aj o možných konkrétnych prednášateľov a viaceré prednášky v rámci protikorupčných školení MZ SR napríklad:

"Tvorba legislatívy v zdravotníctve" (prednášatelia Haščák, Zajac) 
"Pseudokorupcia - definícia a aplikácie v praxi" (minister Čislák) 
"Výhody stravovania v závodnej jedálni ( Senčák a kolektív autorov)                                          "Dynamická cenotvorba zdravotníckej techniky a materiálu" (Paška)
"Rekvalifikácia manažérskych postov v zdravotníctve" (Zvolenská)
"Vedenie zdravotnej dokumentácie" (Jozef Valocký)

Mnohí prednášatelia však zrejme uprednostnia prax pred teóriou a vyučovaním.  

Ak chcete aby tento názor čítalo čo najviac ľudí, môžete tomu pomôcť hlasovaním tu.

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.


Už ste čítali?