Čislák ide preškoliť doktora Suchánka a sestru Kovačovičovú

Autor: Peter Visolajský | 24.8.2015 o 22:38 | (upravené 24.8.2015 o 22:45) Karma článku: 15,31 | Prečítané:  4360x

Doteraz sa mohlo zdať, že Ministerstvo zdravotníctva SR nerobilo s korupciou nič,teraz prichádza s riešením. Niekedy mi je pána Čisláka až ľúto, jeho práca a vystupovanie vyznieva tragicky. Ale niekdy je to skôr tragikomédia. 

Doteraz sa mohlo zdať, že Ministerstvo zdravotníctva SR nerobilo s korupciou nič, teraz prichádza s riešením. Každý zdravotnícky pracovník bude musieť mať protikorupčné  školenie podľa novely zákona č. 578/2004. Je smutné, že po kauzách, v ktorých mali prsty hlavne riaditelia nemocníc a zamestnanci ministerstva zdravotníctva prichádza tragikomický návrh, ktorý má postihnúť lekárov a sestry. Príkladom neúčinnosti navrhovaných opatrení nám môže byť nákup predraženého CT  v Piešťanoch z jesene minulého roka, kde by na preškolenie išli lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí aj bez preškolenia na kauzu upozornili. Zvyšku správnej rady  piešťanskej nemocnice by sa zákon nedotkol. Rovnako podľa tohto návrhu ministerstva zdravotníctva bude „protikorupčne preškolená“ doktorka Pechočiaková z Nitry, ale riaditeľ nitrianskej nemocnice, Jozef Valocký, ktorý tvrdil verejne, že karta pacienta bielená nebola, preškolený nebude.  Tak isto sa zákon nedotkne ani mnohých riaditeľov nemocníc a zamestnancov ministerstva zdravotníctva, ktorí jednoducho nie sú zdravotníckymi pracovníkmi. Vyzývam preto pána ministra zdravotníctva Čisláka, aby si prečítal spis Gorila  a vyhodnotil, kto reálne potrebuje isť na školenie o korupcii v zdravotníctve. Zároveň ho žiadame, aby tento návrh stiahol a inšpiroval sa navrhovanými opatreniami Lekárskeho odborového združenia, ktoré môžu reálne pomôcť v boji proti korupcii v zdravotníctve.   Bez reálnych protikorupčných opatrení, ktoré chceme vidieť realizované v praxi sa viera v úprimnosť, ale aj v účinnosť protikorupčných školení otriasa v základoch.                                                                                                                                                                            Koho by zaujímali naše protikorupčné opatrenia, sú tu

  Záverom, LOZ určite nie je proti. Úplne vážne. Oslovili nás naši členovia, ktorí prejavili eminentný záujem aj o možných konkrétnych prednášateľov a viaceré prednášky v rámci protikorupčných školení MZ SR napríklad:

"Tvorba legislatívy v zdravotníctve" (prednášatelia Haščák, Zajac) 
"Pseudokorupcia - definícia a aplikácie v praxi" (minister Čislák) 
"Výhody stravovania v závodnej jedálni ( Senčák a kolektív autorov)                                          "Dynamická cenotvorba zdravotníckej techniky a materiálu" (Paška)
"Rekvalifikácia manažérskych postov v zdravotníctve" (Zvolenská)
"Vedenie zdravotnej dokumentácie" (Jozef Valocký)

Mnohí prednášatelia však zrejme uprednostnia prax pred teóriou a vyučovaním.  

Ak chcete aby tento názor čítalo čo najviac ľudí, môžete tomu pomôcť hlasovaním tu.

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Najvyšší súd rozhodne o väzbe pre Bödöra

Bödöra v rámci akcie Dobytkár obvinili z prania peňazí.

Vlani kupovali, čo sa dá. Dnes sa biznis skupiny Arca Capital rúca

Firmy skupiny chránia pred veriteľmi súdy.


Už ste čítali?