Predseda LOZ: V niečom treba súhlasiť s ministrom Čislákom

Autor: Peter Visolajský | 18.3.2015 o 21:36 | (upravené 19.3.2015 o 9:04) Karma článku: 14,55 | Prečítané:  3914x

Pred pár dňami z úst pána prezidenta Slovenskej republiky odznela ostrá a oprávnená kritika ministra Čisláka, dnes môže pán Čislák príkladne ukázať, či je kompetentným ministrom. A v čom súhlasím s ministrom Čislákom?

Po oprávnenej kritike pána prezidenta voči pánovi ministrovi Čislákovi, navrhujem pánovi ministrovi aby ukázal celému Slovensku, ako to s naším zdravotníctvom úprimne myslí, aby ukázal celému Slovensku, že sa pán prezident v jeho osobe možno z časti mýlil.

Najrýchlejšia a najpresvedčivejšia z možností ako to dokázať je momentálne riešenie situácie v žilinskej nemocnici.

Pán prezident kritizoval pána Čisláka za to, že nekoná pri neefektívnom a netransparentnom nakladaní s peniazmi v zdravotníctve a z personálnych zmien  po kauze nákupu CT urobil politické divadlo. 

Pán minister Čislák môže dnes ukázať ako sa postaví k riaditeľovi, ktorý si nechá za 10tisíc euro z nemocničného rozpočtu radiť v ozdravovaní nemocnice od svojho suseda – kotolníka. Tento ekonomický ozdravný plán, ktorého jedna strana stála žilinskú nemocnicu 770eur,  sa takmer zhoduje s projektom Štefana Voláka, s ktorým Volák predtým vyhral výberové konanie na riaditeľa nemocnice. Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO odhadol hodnotu celého materiálu ozdravného plánu podobného rozsahu a kvality na 327,2eura, čo je v porovnaní s vyplatenými 10tisícami eur, vyše 30násobné predraženie.

Pán minister môže ukázať ako sa postaví k riaditeľovi nemocnice, ktorému radil v ozdravovaní žilinskej nemocnice človek v médiách spájaný s kauzami tunelovania nemocníc v susednom Česku.

Pán minister môže ukázať ako sa postaví k riaditeľovi, ktorý manažovaním nemocnice spôsobil už dve demonštrácie Žilinčanov v r. 2012.

Pán minister môže ukázať ako rieši a vyrieši situáciu na Internom oddelení v žilinskej nemocnici, ktorá dospela až do štádia, kde lekári už nevideli inú možnosť riešenia neúnosnej situácie ich pacientov len podanie výpovedí.  Napriek tomu, že toto oddelenie malo za minulý rok zisk vyše 194tisíc eur, pacienti musia čakať na WC alebo sprchu a vyjsť na balkón pacientskej izby môže byť pre pacienta životu nebezpečné. A všetci daňoví poplatníci poskytli tejto nemocnici navyše z rúk pána premiéra 590tisíc eur na opravy.

Nerozumiem, prečo riaditeľa s takýmito kauzami bráni priamo ministerstvo a za spomínaného riaditeľa sa vyjadruje priamo hovorkyňa ministra. /Keď som sa na toto pýtal novinárov, či tomu rozumejú, jeden z nich mi povedal: Za Voláka hovorí hovorkyňa ministra preto, lebo Čislák sa bojí, že ho odvolá Volák:) /

Po kritike pána prezidenta sa v jednom s pánom Čislákom dá súhlasiť. Ako sme počuli, pán minister Čislák sa následne vyjadril, že ho mrzí, že hlava štátu vo svojom prejave opomenula jednu z kľúčových tém ich rozhovoru, ktorým je ozdravný plán nemocníc.  V tomto s pánom Čislákom skutočne súhlasím.

Pán prezident Kiska vo svojom tak potrebnom prejave skutočne zabudol na ozdravný plán nemocnice v Žiline.

Aj Vy môžete pomôcť aby o ozdravných plánoch tohto ministerstva vedelo čo najviac ľudí - zahlasujte tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Keď sa mŕtvi na delta variant oplatia (píše Samo Marec)

Ako nazvete tých, ktorí vedome a vypočítavo vlastných voličov povzbudzujú v tom, aby umreli?


Už ste čítali?