Šikanovaná lekárka ďakuje

Autor: Peter Visolajský | 23.12.2013 o 11:32 | (upravené 23.12.2013 o 18:33) Karma článku: 25,11 | Prečítané:  7921x

Verejné poďakovanie doktorky Pechočiakovej z nitrianskej nemocnice. Pred pár dňami som bol poctený mailom od lekárky, ktorú vedenie nemocnice preradilo na inú pozíciu, zbavilo osobných príplatkov a obmedzilo v práci a o to všetko po tom, čo si "dovolila" zastať svojho pacienta. Ministerstvo po tlaku verejnosti a médií vyhlásilo, že doktorku vraj len postretlo niekoľko "náhod" po tom, čo poukázala na zabielenie informácii v chorobopise dieťaťa.

Tu je spomínaný mail pani doktorky:

Dobrý deň. Keďže som bola príjemne prekvapená iniciatívou pár ľudí na internete (www.changenet.sk) rozhodla som sa napísať verejné poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí ma rôznymi formami podporovali.

Moje úprimné ĎAKUJEM patrí i Vám.               Prajem Vám milostiplné a požehnané Vianoce !

verejné poďakovanie:


Dobrý deň,

som detská lekárka nitrianskej fakultnej nemocnice, ktorá upozornila vedenie nemocnice na bielenie dokumentácie malého pacienta.  Mojou celoživotnou prácou je liečba detí, nemám skúsenosti s písaním verejných vyhlásení, no napriek tomu cítim potrebu isté veci povedať verejne.

Keď som v polovici júna tohto roku poslala vedeniu mojej nemocnice list, kde som upozornila na bielenie  v zdravotnej dokumentácii, prekvapil ma vývoj  ďalších udalostí. Nečakala som, že namiesto rýchleho vyšetrenia, záveru a nápravy, vedenie nemocnice  túto vec bude popierať. Je pre mňa nepochopiteľné prečo riaditeľ nekonal ako mal a vec by bola uzavretá k spokojnosti pacienta, jeho rodičov, lekárov i nemocnice.

Musím úprimne povedať, že  okrem rozčarovania zo správania sa niektorých ľudí som zažila aj nečakané, ale o to milšie prekvapenia. Hlboko si vážim postoj rodičov dieťaťa, ktorí sa za mňa a pravdu postavili. Nebyť ich statočnosti, celá mašinéria: vedenie kliniky - vedenie nemocnice - vedenie ministerstva zdravotníctva by držali spolu a celý prípad by bol, tak ako sa to na Slovensku stáva, zahraný do stratena. Za to im chcem  verejne čo najsrdečnejšie poďakovať.

Veľmi ma prekvapilo a potešilo, že sa na Slovensku našlo niekoľko ľudí zapálených  za spravodlivosť, ktorým nestačil alibistický záver Ministerstva zdravotníctva  SR, podľa ktorého sa vraj nič nestalo. Ich iniciatíva prerástla do petície s t.č. vyše 2600 podpismi.  Týmto chcem verejne poďakovať jednak iniciátorom petície za moju podporu a všetkým, ktorí ma svojimi podpismi uisťujú, že názor mocných tohto štátu nie je názorom  spoločnosti, a že ľudia pravdu vidia.  Je to pre mňa veľmi dôležité a som za to týmto ľuďom vďačná. Ani nie tak z pohľadu mojej osoby, ale  postoj týchto ľudí, mi vracia nádej, že Slovensko bude raz krajina, kde sa za klamstvo a podvod budú hanbiť aj mocní  a pravda a spravodlivosť budú mať najdôležitejšie miesto.  Myslím, že podpora týchto ľudí je jasný odkaz pre všetkých, aby sa nebáli stáť za pravdou.

Blíži sa čas Vianoc, preto vám všetkým prajem milostiplné a požehnané sviatky, aby všetci ľudia našli pokoj a lásku.

Zuzana Pechočiaková

detská lekárka

 

No a tu je blahoželanie od malého Miška, ústrednej postavy kauzy bielenia, ku ktorému sa pripájam:

To najkrajšie na našej práci je úsmev pacienta !

(predpokladám, že ten vyplazený jazyk je pre všetkých klamárov :)

Miško, prajem ti pod stromček aby si mal naďalej štastie na dobrých ľudí.

Peter Visolajský

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Sardínsky šéfkuchár o Slovákoch: Netušia, čo si objednali

Ľudia sa tu medzi sebou nerozprávajú a nepremýšľajú, čo stihnú zjesť, hovorí Talian Andrea Ena.


Už ste čítali?