Trafená hus zagágala

Autor: Peter Visolajský | 3.10.2012 o 21:03 | (upravené 4.10.2012 o 8:42) Karma článku: 8,64 | Prečítané:  544x

Reakcia LOZ na tlačovú správu Asociácie fakultných nemocníc Slovenska V tlačovej správe Asociácie fakultných nemocníc SR uviedol jej prezident Jozef Valocký, že mnohí lekári majú väčší príjem ako riaditelia nemocníc. LOZ upozorňuje, že zatiaľ čo pre lekára je jeho práca poslaním, a zároveň jediným zdrojom obživy, prezident  Asociácie Jozef Valocký stíha okrem funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice v Nitre na plný úväzok, aj prácu poslanca Národnej rady SR, podpredsedu výboru NR SR pre zdravotníctvo a člena osobitného výboru NR SR na kontrolu NBÚ .

LOZ považuje vyjadrenia pána Valockého za prejav nekompetentnosti a zároveň hrubého zavádzania. Vyhlásenie o možnosti ušetriť finančné prostriedky v nemocniciach totiž nevydalo LOZ, ale Transparency International Slovensko a LOZ túto správu iba citovalo. Protestoval teda pán riaditeľ a prezident Asociácie fakultných nemocníc Slovenska proti záverom tejto analýzy?


Ak pán Valocký tvrdí, že nemocnica vydáva 100 % prostriedkov na platy, má ako manažér veľmi jasnú a jednoduchú možnosť - neuzatvárať s poisťovňami tak nevýhodné zmluvy, ktoré nepokrývajú ani jeho náklady na zdravotnú starostlivosť. Problém totiž nie je v platoch, tie sú v porovnaní s inými štátmi poddimenzované, ale v tom, že manažéri v nemocniciach nevedia, alebo nechcú vyvinúť tlak na poisťovne, ale radšej sa vyhovárajú, že nie je na platy a lieky. Takéto správanie považuje LOZ za neakceptovateľné. LOZ v Memorande dávno predtým ako o tom začali niektorí riaditelia nemocníc iba rozprávať  priamo presadili záväzok vlády, aby cena za zdravotný výkon bola určovaná podľa zákona o cenách a plne zahŕňala reálne náklady (vrátane ceny práce zdravotníckych pracovníkov) na liečbu konkrétnej diagnózy. Ak sa bude prezident asociácie J. Valocký domáhať splnenia tohto písomného záväzku vlády, nebude mať problém so 100 % výdavkov nemocníc použitých na platy.

Stanovisko výbor LOZ, 3.10.2012

 

A k bačovaniu v nemocniciach - jeden z mnohých článkov - keď sa spomína už tá Nitra :), inak čo - to  o Nitre píše i Transparency International Slovensko

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?